Podlaha do moderného bytu

TOP 5 korkovej podlahy:

1. TEPLÁ A TICHÁ
má vynikajúce tepelno- a zvukovoizolačné vlatnosti
2. PRUŽNÁ A PRÍJEMNÁ
ponúka jedinečný komfort chôdze, šetrí kĺby a chrbticu
3. ANTIALERGICKÁ
nezadržiava prach, špinu ani roztoče
4. ODOLNÁ A MODERNÁ
široká škála moderných dekorov a kvalitná povrchová úprava zaručujú dlhú životnosť
5. PRAKTICKÁ
jednoduchá údržba a možnosť prelakovania
Realizacia Realizacia Realizacia

O jedinečných vlastnostiach korku už dnes nepochybuje takmer nikto. Vynikajúce vlastnosti tohto materiálu – ľahkosť, stlačiteľnosť, pružnosť, nenasiakavosť, nízka vodivosť, odolnosť voči plesniam či chemikáliám a schopnosť izolácie zaručuje unikátna stavba korkových buniek.

Tento prírodný materiál má ako jediný schopnosť až trojitej izolácie: tepelnej, zvukovej a vibračnej. V sortimente podlahových materiálov má preto korok nezastupiteľnú pozíciu. Patrí medzi najkomfortnejšie podlahy z hľadiska tepelnej pohody a pohodlnej chôdze. Korok totiž reaguje na našu telesnú teplotu, čím vytvára príjemný pocit tepla. Po stlačení sa dokáže až na 90 percent vrátiť do pôvodného stavu. Korková podlaha je tichá, výborne pohlcuje zvuk a vibrácie. Keďže je pružná, šetrí naše kĺby a chrbticu. Nepriťahuje prach a nečistoty, čo ocenia najmä alergici. Celkovo korková podlaha vytvára príjemné, teplé a  veľmi čisté a antistresové prostredie.

Pružný, odolný, ekologický

Teplá, pružná a ekologická podlaha z korku je ideálna nielen do detských izieb a kuchýň, ale aj do spální, pracovní a domácich fitness. Samozrejme, dá sa použiť aj do iných miestností a pri správnej montáži dokonca aj do kúpeľní. Korkovú podlahu chráni vrchný náter laku. Čím je kvalitnejší, tým dlhšie vydrží. Na korok by sa mali používať laky na báze polyuretánu. Do kancelárskych priestorov sa odporúča povrchová úprava s vinylovou fóliou. Korok je veľmi vďačný materiál aj z praktického hľadiska. Na pravidelnú držbu stačí polovlhká handra či vysávač, životnosť povrchovej úpravy – laku – sa predlži občasným použitím politúr na podlahy. Korkové podlahy možno renovovať opätovným prelakovaním. Vďaka modernej technológii spracovania korku sa odolnosť a krása korkových podláh dá porovnať s drevenými podlahami. Široká ponuka dekorov v rôznej farebnosti umožňuje rozmanité stvárnenie interiérov. Korkové podlahy možno klásť aj na podlahové kúrenie.

Je z čoho vyberať

Korkové podlahy sa vyrábajú v dvoch verziách. Klasické dlaždice na celoplošné lepenie sa vyznačujú príjemným a  nehlučným nášľapom. Prilepením získajú vysokú kompaktnosť. Po ich prelakovaní vznikne pevná celistvá podlaha bez špár, odolná i voči nečistotám a vode. V ponuke je aj široká škála farebných korkových dlaždíc, ktoré majú zrazené hrany. Tým vytvárajú po položení efekt dlažby. Dnes je v popredí záujmu korok vo forme plávajúcich podláh. Korkové parkety sa vyrábajú s kvalitným zámkovým spojom. Ich prednosťou je jednoduchá a rýchla montáž, ako v prípade laminátov. Výhodou je, že vlastnosti korkovej podlahy ostávajú zachované. Dodávajú sa už s finálnou povrchovou úpravou – sú lakované vysoko kvalitnými keramickými lakmi alebo s  vinylovou fóliou s dlhou životnosťou.